5 DŮVODŮ, PROČ VYZKOUŠET ONLINE WEBINÁŘE

30.3. 2020 00:00

Webináře aktuálně zažívají velký boom – jsou efektivní, cenově dostupné a velmi pohodlné. Pojďte si přečíst, co všechno můžete účastí na online kurzu získat a na čem ušetříte.

Touha po vzdělání a seberozvoji je dnes větší než kdykoliv jindy. Není divu, že čím dál více lidí navštěvuje odborné kurzy – podle statistik jsou to ročně desítky až stovky tisíc účastníků. Vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu však musela být drtivá většina kurzů zrušena. I přes tuto smutnou zprávu se ovšem nabízí jiná, a přesto vysoce efektivní alternativa: online webináře.

Webináře jsou považovány za jedny z nejúčinnějších nástrojů ve vzdělávání. Svým účastníkům umožňují získat nové znalosti okamžitě, aniž by byli vázáni na konkrétní geografickou polohu. Nejspíše vás tak nepřekvapí fakt, že se průměrná návštěvnost webinářů zvýšila v roce 2019 až o 50 % (Livestorm).

Pojďme se podívat na několik klíčových výhod, které pro online kurzy hrají prim.

 

Úspora času

Lektoři webinářů používají pro předání svých znalostí a dovedností virtuální místnost. Co to znamená pro vás? Nemusíte nikam jezdit. Prestižní kurzy se zpravidla konají ve větších městech jako je Praha a Brno, což pro mnohé zájemce znamená zdlouhavé dojíždění.

Přestože mnoho kurzů za takovou cestu stojí, pro účast na webinářích nemusíte z domu vytáhnout ani patu. Pravdou je, že se online kurzů můžete účastnit takřka odkudkoliv, kde je dobré internetové připojení. Není pochyb o tom, že tato vzdělávací metoda vám ušetří výrazné množství času.   

Pohodlí

Účast webináře z libovolného místa samozřejmě souvisí s faktorem pohodlí, který je pro online kurzy tak typický. Vzdělávat se můžete doma bez jakékoliv přípravy, nutnosti formálního dress-codu a dalších náležitostí. V dnešní době můžete pro účast na webináři využít kromě PC a notebooků také mobilní telefony, což dělá sledování webinářů ještě o kapku pohodlnější.

Široký výběr oborů

Mezi nezměrné výhody online kurzů patří také jejich pestrá nabídka. Vzhledem k jednoduché realizaci webinářů má mnohem více lektorů motivaci k jejich uspořádání. Ať už si rozkliknete jakoukoliv stránku s online kurzy, najdete tam širokou škálu všech možných oborů. I u nás ve SOVA STUDIU svým zájemcům nabízíme bohatou smršť těch nejoblíbenějších webinářů – od seminářů o marketingu, účetnictví či mezinárodním obchodu až po IT a manažerské kurzy.

Přísun znalostí od těch nejlepších

V neposlední řadě stojí za zmínku také skvělá příležitost učit se od těch největších profesionálů. Vzdělávat se pasivně z knížek je jedna věc, ale mít možnost napřímo komunikovat se špičkami v daném oboru je věc druhá. Díky webinářům máte navíc možnost seznámit se s odborníky, se kterými byste se běžně nesetkali. Kromě českých profesionálů pořádá webináře také mnoho zahraničních kapacit, u kterých toto platí dvojnásob.

Úspora peněz

Ať si to přiznáme či nikoliv, o účasti kurzů rozhoduje z velké části také cena. I když jsou mezi námi tací, kteří si za dobrý seminář neváhají připlatit, drtivá většina přivítá sezónní slevy a zvýhodněné nabídky. Pravdou je, že webináře jsou ve srovnání s klasickými kurzy cenově mnohem přístupnější. Proč? Jejich organizátoři nemusí utrácet peníze za pronájem prostoru, energie ani dopravu. Webináře navíc nejsou omezeny na určitou kapacitu, čímž se přirozeně snižuje i cena za jejich účast.

Díky globalizaci a rychlému technologickému rozvoji máme možnost získat kvalitní know-how rychleji než kdy jindy. Webináře tak slouží jako skvělý prostředek pro získání co nejvíce znalostí z pohodlí našeho domova. Pokud i vy toužíte vyzkoušet online kurzy, podívejte se na aktuální nabídku našich webinářů – koncipovali jsme ji tak, aby si každý z vás přišel na své.